PiS JAK Piłat – UMYŁ RĘCE –

PiS JAK Piłat

– UMYŁ RĘCE –

w Pratt&Whitney rozpoczyna zwolnienia w Polsce. Setki osób na bruk

Od wtorku ruszają wielkie zwolnienia grupowe w rzeszowskim oddziale Pratt&Whitney.

Zwolnienia są konsekwencją 80-procentowego spadku zapotrzebowania na świecie na nowe samoloty, więc także na nasze produkty i usługi remontowe…. no to co z lotniskiem nowym?

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, a więc jednej z największych inwestycji rządu PiS, zmusi ludzi do oddania gruntów państwu. Wywłaszczenia mają być jednak ostatecznością. Większość ma być wykupywana.

Ustawa przygotowywana w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego ma znacząco przyspieszyć realizację inwestycji. Zwiększy uczestnictwo społeczności lokalnej – zapewnił na konferencji prasowej Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Z punktu widzenia mieszkańców z terenów, gdzie będzie zlokalizowana inwestycja, najważniejszą niewiadomą jest sposób, w jaki będą zmuszeni oddać swoje grunty. Mikołaj Wild starał się uspokajać, że blisko 90 proc. terenów ma być odkupiona.

Do zwolnień ma dochodzić w dwóch odsłonach. Pierwsza rusza właśnie we wtorek i dotyczy ponad 300 pracowników produkcyjnych.

To nie pierwszy pracodawca z tej branży, który zmuszony jest do zwolnień grupowych w Polsce.

Social media:

Hitler – czy chrześcijaństwo ma za zadanie zabijać tych, co nie wierzą w Hitlera?

Hitler – czy chrześcijaństwo ma za zadanie zabijać tych, co nie wierzą w Hitlera?

Jesteś żydem?… to do gazu marsz!!! Raz, dwa, trzy … maszerujesz żydzie, geju … no i ty ateisto…!!!

Ale przecież Hitler był w połowie żydem… i nie wygląda na heteroseksualistę!!

Uważam że był homoseksualistą, a o kochance jego to przykrywka.

Uważam, że zakochał się w mężczyźnie, i ta miłość została odrzucona… dlatego taką miał nienawiść do homoseksualistów… a tym bardziej … żydów… ponieważ zakochał się w mężczyźnie-żydzie!!!.

Mając władzę, skupił się na prywatnej vendettcie

 

Ja to piszę… Czyli Monika Janos.

Jeśli ktoś moją tę mysi weźmie jako swoją… – nie spotkałam się z tą teorią – od 1930 do 202o – podam do sądu jako kradzież myśli intelektualnej.

– Jeśli ktoś podejmie temat, proszę wspomnieć o mnie.

Inaczej będzie to podlegało pod artykuł JAKO KRADZIEŻ CUDZYCH MYŚLI – czyli…

Prawa własności intelektualnej

Social media:

Plaga Egipska dymisji!!! – Okazało się, że podwyżek nie będzie, trzeba z PiS-Titanica uciekać – Zaczyna się lista szczurów-uciekinierów

Ponoć szczury…

– ja osobiście mam szacunek dla szczurków… są inteligentniejsze od niejednego polityka – 

…UCIEKAJĄ PIERWSZE Z TONĄCEGO OKRĘTU…

Ela on Twitter: ""Titanic" - dramat/katastroficzny. Rok produkcji ...

——————

Nie lubię PiS-u - Od Piotr Kalinowski, dziękujemy :D | Facebook

Plaga Egipska dymisji !!!?

– Okazało się że podwyżek nie będzie, trzeba z PiS-Titanica uciekać

———————-

Kto ucieka z Titanoca-PiS?

PiS Titanic idzie na dno tonie orkiestra gra do końca prawo i ...

1.

-Szumowski

-Wanda Buk

-Janusz Cieszyński

MOŻE c.d.n. Czyli…

Titanic TONIE szczury uciekają…

Ale jest pewne… przypilnuję jakie stanowiska obieli po ucieczce z…

PiS-TITANICA

Social media:

Owsiak kontra Szumowski

Dymisja SzumowskiegoWiceminister i minister zdrowia podali się do dymisji. Jeśli chodzi o Pana ministra Łukasza…

Geplaatst door Jurek Owsiak op Dinsdag 18 augustus 2020

Owsiak we wpisie przypomina aferę wokół zakupu respiratorów od spółki E&K, na co ministerstwo wyłożyło ponad 200 mln zł. Jak poinformowali dziennikarze “Gazety Wyborczej” prezes spółki współpracował m.in. z producentami broni. Więcej o sprawie możecie przeczytać w tekście WP Wiadomości.

Social media:

Była Pierwsza dama komentuje – 18 tysięcy dla pierwszej damy. Danuta Wałęsa komentuje

Była Pierwsza dama komentuje – 18 tysięcy dla pierwszej damy.

Danuta Wałęsa komentuje

Danuta Wałęsa, żona prezydenta Lecha Wałęsy skomentowała dla WP projekt potencjalnej pensji w wysokości 18 tys. zł dla prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.

Żona Lecha Wałęsy przypomniała, że ona nie dostawała z budżetu państwa ani złotówki w latach 1990-95.

 

– Ja nie dostawałam żadnej pensji – powiedziała nam Danuta Wałęsa. – Nie było pieniędzy dla mnie, ani nawet na biuro prezydentowej. Zrobił się hałas i afera, że ja chcę pieniędzy na swoje biuro. Wszyscy mówili, że jest to niepotrzebne.

Jak Danuta Wałęsa ocenia więc pomysł, żeby pani Agata Kornhauser-Duda dostawała pensję około 18 tysięcy złotych miesięcznie?

Dla przypomnienia:

Agata Duda w 2015 roku, po wyborze jej męża na prezydenta RP, zrezygnowała z pracy nauczycielki niemieckiego w krakowskiej szkole.

Od pięciu lat nie podejmuje pracy zarobkowej – oficjalnie nie posiada również własnej kancelarii.

 

Social media:

Podatek od deszczu. – Rząd zmienia ustawę – Program oczko wodne +/ Ktoś musi się dołożyć na programy +

Nie udało się KORYTO+,

…to Z pewnością same okradanie obywateli spowoduje poprawę warunków hydrologicznych

Program oczko wodne +

Ktoś musi się dołożyć na programy +

Podatek od deszczu

Rząd zmienia ustawę.

 

PiS-owski rząd pracuje nad zwiększeniem podatku od deszczu.

A kiedy zacznie robić podatek od:

-śniegu

-słońca

-oddychania?

Średnio roczna opłata od gospodarstwa domowego wyniesie 1350 zł. Właściciele domków będą niepocieszeni, bowiem opłatę nalicza się od zabudowanej powierzchni, a w grę wchodzi także kostka brukowa.

 Kogo konkretnie obejmą zmiany i ile dokładnie trzeba będzie płacić? 

To, co jest potocznie nazywane podatkiem od deszczu, to  opłata za “zmniejszenie naturalnej retencji terenowej”, która następuje na skutek “robót lub obiektów budowlanych trwale związanych z gruntem”.

Podatek deszczowy nalicza się od powierzchni dachów budynków, tarasów, dróg niepublicznych, placów, a także kostki brukowej.

Przykład:

Jeśli przysłowiowy Kowalski posiada działkę o powierzchni 1000 m kw., na której to trwale związana z gruntem jest zabudowa o powierzchni co najmniej 501 m kw. (na przykład dom z tarasem, garaż i kostka brukowa), co uniemożliwia naturalną retencję, musi zapłacić.

Ile zapłaci?

To również określa ustawa. Więcej zapłaci ten, kto w ogóle nie ma na swojej działce urządzeń do magazynowania wody (np. zbiornika retencyjnego). Wtedy opłata wyniesie 1,50 zł za 1 m kw. na rok. Dla powyższego przykładu byłoby to 751 zł 50 gr rocznie.

Jeśli jednak właściciel na działce ma zainstalowane “urządzenia do retencjonowania wody o pojemności do 10 proc. odpływu rocznego”, wtedy zapłaci mniej, bo 90 gr za 1 m kw. na rok. Czyli dla powyższego przykładu to 450 zł 90 gr rocznie.

Najmniej zapłaci ten, kto posiada “urządzenia do retencjonowania wody o pojemności od 10 do 30 proc. odpływu rocznego”. Wtedy opłata to 45 gr za 1 m kw. na 1 rok, czyli dla powyższego to 225 zł 45 gr rocznie.

Ważne i niesprawiedliwe!!!

Opłaty nie ponoszą kościoły i inne związki wyznaniowe.

Nie muszą także płacić zarządcy dróg publicznych

 

 kościołów ta ustawa nie obowiązuje…. brawo wy

Social media:

UCIEKA Z tonącego okrętu PiS? – PiS-owski Titanic rozpada się, i jest jak on – WIDMEM…

UCIEKA Z tonącego okrętu PiS? 

—————————————–

PiS-owski Titanic rozpada się, i jest jak on – WIDMEM…

KATARZYNA BOGDAŃSKA

Janusz Cieszyński odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

“Dziś ostatni z moich 944 dni pracy w Ministerstwie Zdrowia” – ogłosił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Podziękował między innymi premierowi i ministrowi zdrowia.

UCIEKA Z tonącego okrętu PiS?

Łukasz Cieszyński ogłosił, że to ostatni jego dzień w Ministerstwie Zdrowia.

Łukasz Cieszyński ogłosił, że to ostatni jego dzień w Ministerstwie Zdrowia.

REZYGNUJE ALE ODPRAWA BĘDZIE SUPER…

Kiedy przychodziłem na Miodową miałem wiele obaw, czy podołam zadaniom, które mi powierzono”

– napisał na swoim profilu na Facebooku wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 

Pytanie pozostaje… – ile nakładł i o maseczki warto wspomnieć…

 

Oświadczenie Janusza Cieszyńskiego

 

“Udało się, chociaż chyba nikt w to nie wierzył, uruchomić pierwsze usługi na platformie P1. Liczbę wystawionych e-recept liczy się już w setkach milionów, przyrost dzienny e-skierowań to już kilkadziesiąt tysięcy, rusza pilotaż EDM i zdarzeń medycznych. Badanie, które przeprowadziliśmy na dużej próbie pacjentów, wskazuje, że NPS z porad udzielanych przez telefon w dobie COVID-19 jest na poziomie, który osiągały prywatne przychodnie 3 lata temu. Wg. CBOS ocena systemu ochrony zdrowia rekordowo wysoka, a na fokusach badani wskazują, że rozwój e-zdrowia to coś, co realnie zmieniło sytuację pacjenta. Od pierwszego dnia pracowałem nad tym z Agnieszką Kister, której wiedza i profesjonalizm jasno oświetlały mi drogę od początku aż do końca.

Dzięki świetnej współpracy z Adamem Niedzielskim ruszyły strukturalne zmiany w NFZ. Fundusz ma najwyższe w historii badań odczyty wskaźnika zaufania i stopniowo, krok po kroku, następuje jego transformacja od środka i względem otoczenia. Wprowadziliśmy bezlimitowe finansowanie w kolejnych zakresach i kontynuowaliśmy rozpoczęty w 2016 roku proces skracania najważniejszych systemowo kolejek. Udało się też wprowadzić istotne zmiany organizacyjne – przede wszystkim pionizację struktury. Ta zmiana da swoje owoce za rok-dwa, ale silny płatnik jest warunkiem prowadzenia ambitnej polityki zdrowotnej.

Uczestniczyłem w kluczowych negocjacjach MZ z partnerami – Izbą Pielęgniarek i Położnych, reprezentującym środowisko lekarskie Porozumieniem Rezydentów, Porozumieniem Zielonogórskim, Związkiem Szpitali Powiatowych. Wiem, że ich wyniki nie są jednoznacznie oceniane, ale były zawsze prowadzone uczciwie i w atmosferze wzajemnego szacunku. Dziękuję z tego miejsca wszystkim, z którymi miałem przyjemność usiąść do stołu” – napisał.

Podwyżki dla posłów. Paweł Kowal zmienia zdanie. “Po przemyśleniu jeszcze raz”

Cieszyński stwierdził, że Ministerstwo Zdrowia zmieniło się na jego oczach. “Jest tu dziś nie tylko mniej papieru i papierologii, ale przede wszystkim lepsze warunki do pracy. To z pewnością jeden z najważniejszych resortów i wszyscy jego pracownicy zasługują na to, co najlepsze. To przede wszystkim sukces Ani Goławskiej, która odpowiada za cały back-office w MZ (i wiele, wiele więcej). Zmieniły się też departamenty, które miałem przyjemność nadzorować. Wierzę, że zostawiam swoim następcom kompetentne i zgrane zespoły” – czytamy we wpisie.

 

Podziękowania dla Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego

Podziękował ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu i premierowi. “Nigdy nie otrzymałbym tej szansy, gdyby nie zaufanie którym obdarzyli mnie Łukasz Szumowski i Mateusz Morawiecki. Nie byłbym też w stanie jej wykorzystać, gdyby nie ich wsparcie” – napisał.

W swoim wpisie podziękował także innym osobom. Podkreślił także, że “współpracy nie zabrakło w relacjach z innymi resortami rządu Prawa i Sprawiedliwości. Szczególnie widać to było w ostatnich miesiącach, kiedy wszyscy byli z nami i pomagali nam zmierzyć się z epidemią”.

“Ostatnie miesiące, oprócz pracy takiej, jaką znałem, spędziłem także na tłumaczeniu decyzji, które podejmowałem w czasie epidemii. Nieocenione wsparcie w tym trudnym okresie, zarówno jako profesjonalista jak i kolega, dał mi w tym czasie Wojtek Andrusiewicz. Zawsze będę o tym pamiętał” – zakończył swoje oświadczenie Cieszyński.

To był dla mnie niesamowity czas za który dziękuję wszystkim, z którymi go spędziłem.

Janusz Cieszyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Social media: