“Piosenka wesoła (+18)”?
———————————
Nie smuć się
Jest smutek, który spowodowany jest sytuacją, która wprawia nas w niezbyt przyjemny nastrój, ale też jest smutek podobny do bólu. Czemu do bólu? Ból oznacza, że coś w naszym organizmie się źle dzieje… a w tym przypadku jest potrzebny.
Podobnie jest ze smutkiem – smutek znaczy, że stało się coś nagle niedobrego. Ale też oznacza – jeśli bez żadnej przyczyni dopada nas… – że depresja i stres atakuje nasz organizm.
Smutek pojawia się po to, żeby zapamiętać tą sytuację i jej unikać w przyszłości. Łatwo poznać, że ktoś jest smutny, widać to na jego twarzy. Najbardziej charakterystyczne dla smutku są usta. Gdy ktoś jest smutny ma opuszczone kąciki ust, usta są wtedy podobne do podkowy – chyba że akurat jest foch… usta też są tak ustawione (zły człowiek też ma usta w podkówkę, są jakby zacięte, a z czasem „zanikają” robi się na ustach jakby kreska kiedy są złączone, a z oczu błyski wściekłości i zła) – oczy smutkiem emanują, brwi w środkowej części unoszą się do góry, ciało jest „inne” pochylone, spowolnione, jakby energia życiowa ulatniała się, często też przy smutku dopada płacz – przy fochu usta są w podkówkę, ale głowa „wyrzucona w górę” z dźwiękiem wydobywającym się… chymmmm…
Foch… to zaiste komiczne zachowanie, jednakże działające na mężczyzn jeśli go kobieta czyni. Mężczyzna w takiej chwili wie, że jak nie udobrucha kobiety to nici z seksu… Ale to działa tylko na mężczyzn, którym zależy na danej kobiecie. W innej sytuacji – długi związek – olewają go i czekają kiedy sam przejdzie. Ale u kochanki foch odgrywa pierwsze skrzypce.
Foch fochem… ale wracając do smutku… jeśli się smucisz zamrucz sobie rymowankę:
„Nie smuć się”
Nie smuć się
Szczęście czeka na chwilę
Kiedy uwierzysz w swą siłę
Nie smuć się
Smutek szczęściu Twemu szkodzi
Nie smuć się
Smutek niszczy życie Twe
Nie smuć się
Szczęście na Ciebie czeka
Nie smuć się
Szczęście czeka na chwilę
Kiedy uwierzysz w swą siłę
——————
Monika Janos – O teatrze życia – Życie jest szkołą
—————————-