Milutkiego spędzania na stronce Wam mili życzę, i mam nadzieję że moim pisaniem nie jedną wzruszę, rozweselę dusze.
„Autoportret pisany
Nie jestem już młoda a też i nie stara
W kość oczywiście swoje dostałam
Stwierdziłam zatem że wolność jest dla mnie miła
W toksyczne związki nie wchodziłam
Synowi się poświęciłam
Moje szczęście jest miłe... bo syn nie jest skurwysynem
Zadowolona jestem z mojego życia
Pomimo że od niego po dupie porządnie dostałam
Cieszę się z mojego splendoru
Na starość przekażę go do rozbioru
Wspomnienia będę sobie snuła
Nie pójdzie na marne moja nad życiem zaduma
Daję każdemu tę oto radę - żyj tak
Aby na starość wspominać a wstyd opowiadać było
Jestem jaka jestem i mam nadzieję że moimi wypowiedziami, przemyśleniami nie robię nikomu krzywdy. Piszę co myślę, mówię co myślę a pisać, pisać każdy może - lepiej lub gorzej i tak powiem Wam szczerze, nie znam się na pisaniu co i jak gdzie znaki interpunkcyjne wstawić.
Wiele bym o sobie mogła jeszcze pisać, ale nie będą mą zajebistością Was męczyła ;-)
Kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska interweniowali w środę, 14 września w rejonie osiedla Koźle Rogi.
RP
14.09.2022 20:03
Zgłaszający wędkarz zauważył pianę przy upuście do Odry. Strażacy pobrali próbkę i na miejscu ją przebadali. Wykluczyli zanieczyszczenia oraz substancje chemiczne, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jakość wody. Takie spienianie się wody przy jazach i śluzach, to naturalny proces, który nie jest objawem skażenia wody w rzece.
Neo-Nówka – WIGILIA W POLSCE (Bez cenzury) “Kazik sam w domu” HD
Deszcz zniszczył “Jarosławkę”, patriotyczną ławkę za 100 tys. zł. Stała nad Maltą w Poznaniu od 10 dni
Deszcz – i to wcale nie nawalny – uszkodził nie tylko drewniane elementy konstrukcji. Zaczęła schodzić również farba. – I po splendorze – komentują spacerowicze.
Patriotyczne ławki pojawiły się m.in. we Wrocławiu, Olsztynie, i Kielcach. W Poznaniu konstrukcja stanęła nad jeziorem Maltańskim. Niestety, po 10 dniach, zniszczył ją deszcz. – Uszkodzeniu uległy drewniane elementy instalacji. Z konstrukcji otaczającej ławkę schodzi farba – podał pierwszy TVN24.
– I po splendorze – komentowali w sobotę spacerowicze.
Awantura w Sejmie, Kaczyński nie wytrzymał. “Agentura Putina”
Kłamstwo ma krotkie nóżki – Smoleńsk – Do władzy PiS po trupach – Awantura w sejmie 14 IX 2022
Andrzej Rozenek awantura w sejmie 14 IX 2022
Barbara Nowacka awantura w sejmie
Awantura w Sejmie. “Hańba panu, hańba na wieki!”
– Panie Kaczyński, jak pan może patrzeć w lustro, po tym, jak na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władzę. Jak panu nie wstyd, panie Kaczyński, doprowadzić do podziału Polski i robić czystą politykę? Pan się śmieje, hańba panu, hańba na wieki! – krzyczała z mównicy sejmowej posłanka KO Barbara Nowacka, domagając się natychmiastowego rozwiązania podkomisji smoleńskiej.
Sejm w środę, po godz. 10, rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Już na poczatku obrad posłanka KO Barbara Nowacka zwróciła się do premiera z prośbą o natychmiastowe rozwiązania podkomisji smoleńskiej i “ukarania tego kłamcy smoleńskiego”. – Za fałszerstwa dokumentów – powiedziała posłanka, wskazując na Antoniego Macierewicza.
“Hańba panu, hańba na wieki!”
Następnie zwróciła się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. – Panie Kaczyński, jak pan może patrzeć w lustro, po tym, jak na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władze. Jak panu nie wstyd panie Kaczyński, doprowadzić do podziału Polski i robić czystą politykę? Pan się śmieje, hańba panu, hańba na wieki! – krzyczała z mównicy sejmowej posłanka KO Barbara Nowacka.
Po Nowackiej głos zabrał Antoni Macierewicz. – Ja spokojnie mogę poczekać, aż ci, którzy doprowadzili do oddania Rosji wszystkich dokumentów, skończą krzyczeć, bo oni krzyczą ze strachu – powiedział polityk PiS. – Oni krzyczą ze strachu, broniąc Tuska, który oddał wszystkie badania stronie rosyjskiej – stwierdził Macierewicz.
🎥 @barbaraanowacka: "Panie Kaczyński, jak pan może patrzeć w lustro, po tym jak na trumnie brata, bratowej, waszych przyjaciół i mojej matki zbudował pan imperium kłamstwa, które pozwoliło wam przejąć władzę?" 👇 pic.twitter.com/FY3EjwbOu5
– Boją się, że opinia publiczna dowie się, jaka jest prawda. Dlatego chcą to zakrzyczeć. Wszystkie wyniki są opublikowane. To TVN ukrywa wyniki badań symulacji, pokazujące, że samolot rozbija się zupełnie inaczej, niż wynika to z badań komisji Millera – kontynuował były szef MON.
Gawkowski: panie Macierewicz, pana osądzi historia
Głos zabrał także poseł Krzysztof Gawkowski z Lewicy. – Pani marszałek, miał być wniosek formalny o drożyźnie, ale ten absolutny kłamca z tej mównicy obraża Polskę i Polaków – powiedział polityk, wskazując na Antoniego Macierewicza.
– Miał być marszałek senior, a jest marszałek obłudy, kłamstwa i nieprawdy. Tańczy na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej. Koniec z tą hańbą dla tego Sejmu. Trzeba o tym mówić i to obnażać. Zginęli tam wszyscy. Z każdej strony sceny politycznej, ale nikomu nie przyszło do głowy uprawiać na tym politykę, panie Macierewicz. Wstyd i hańba – dodał poseł Gawkowski.
Poseł dodał, że budowany jest “mit smoleński”. – Zamiast uczcić pamięć ofiar. Panie Macierewicz, pana osądzi historia i osądzi Polska. Wstyd, że jest pan posłem RP – krzyknął Gawkowski.
– Panie pośle, proszę się zastanowić 10 razy, zanim pan coś powie z tej mównicy, bo to się nie mieści w mandacie poselskim oskarżanie kogoś o coś takiego – upomniała Gawkowskiego marszałek Witek.
Przypomnijmy, że w poniedziałek w programie “Czarno na białym” w TVN24 został wyemitowany reportaż “Siła kłamstwa”, w którym przedstawiono materiały wskazujące na to, że podkomisja Antoniego Macierewicza dysponowała wynikami badań, które zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska.
MPD 998 – PANI MARTA – Jak fajnie mieć dobrego wuja😃!
Burza ws. “mazurskiego raju” Marty Kaczyńskiej. “Każdy jest równy wobec prawa“
Nielegalny kanał od jeziora Szymon, zakończony przystanią, powstał na terenie posiadłości należącej do spółki, której prezesem jest mąż Marty Kaczyńskiej. Posłowie opozycji pytają, dlaczego przekop odkryli rybacy, a nie Wody Polskie – pisze w czwartkowym wydaniu “Gazeta Wyborcza”. Prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające, policja powołuje biegłego, a posłowie zapowiadają kontrole.
Prokuratura bada sprawę samowoli w “mazurskim raju Marty Kaczyńskiej”. Chodzi o budowę kanału bez zezwolenia
Nielegalny kanał od jeziora Szymon, zakończony przystanią, powstał na terenie posiadłości należącej do spółki, której prezesem jest mąż Marty Kaczyńskiej. Oboje często spędzają tam czas – pisze “Gazeta Wyborcza”. W sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku. Dotychczas nikomu nie postawiono zarzutów.
Chodzi o działkę, oficjalnie należącą do spółki Jana Investment, której prezesem jest Piotr Zieliński, mąż Marty Kaczyńskiej. Miejscowi twierdzą, że to właśnie ta para głównie pojawia się na terenie posiadłości. – Często widuje się ich w tej willi, zazwyczaj przylatują helikopterem – pisze “Wyborcza”, przypominając wypowiedź pani Iwony sprzed roku, gdy dziennik opisywał sprawę posiadłości w kontekście budowy drogi S16. Dlatego “Wyborcza” pisze o “mazurskim raju Marty Kaczyńskiej”.
W marcu 2022 r. miejscowi rybacy, zaniepokojeni stanem części brzegu jeziora Szymon, zawiadomili Zarząd Zlewni Wód Polskich w Giżycku. Jak wylicza “Wyborcza”, jego przedstawiciele stwierdzili, że:
w związku wykonanymi pracami ziemnymi na działce uszkodzono i zniszczono naturalną linię brzegową jeziora,
w jeziorze wykonano kanał o powierzchni 276 mkw., a podczas prac usunięto trzciny oraz znaczną część istniejącego dna,
na działce wykonano kanał o łącznej powierzchni 4845 mkw. zakończony rozwidleniem-przystanią.
– Wyżej wymieniony kanał oraz przeprowadzone prace ziemne niszczące część jeziora oraz działki zostały wykonane bez wymaganych prawem pozwoleń, bez naszej wiedzy i zgody – powiedziała Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Białymstoku.
Sprawa w prokuraturze
Jezioro Szymon i opisywane działki są Obszarem Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Prokuratura rejonowa w Giżycku prowadzi postępowanie przygotowawcze. Prawo wodne przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
Powołano biegłego z zakresu ochrony środowiska. – Ma wydać opinię na temat uszkodzenia, zniszczenia linii brzegowej w związku z wykonywaniem nielegalnych prac ziemnych i budową kanału. Uzyskana opinia zostanie przeanalizowana w toku prowadzonego postępowania. Na tym etapie jest jednak za wcześnie, by jednoznacznie przesądzać o sprawstwie – oświadczyła “Wyborczej” Iwona Chrościńska, oficer prasowa giżyckiej policji. Podkreśla, że nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów, a kwalifikacja prawna może ulec zmianie.
“Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem Jana Investment. Bezskutecznie. Na miejscu nie mogliśmy również porozmawiać ani z Piotrem Zielińskim, ani z Martą Kaczyńską” – pisze “Wyborcza”.
Kontrowersje wokół rezydencji, w której odpoczywa Marta Kaczyńska
To kolejne kontrowersje wokół posiadłości. “Wyborcza” w marcu ub.r. pisała o wątpliwościach związanych z budową pobliskiej drogi S16 na trasie Mrągowo-Ełk. Dziennik pisze, że drogowcy zdecydowali się na wariant drogi mocno ingerujący w przyrodę. Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski informował, że sprawą zainteresowała się spółka “we władzach, której są osoby związane z rządzącymi w kraju prominentami”. Przypuszczał też, że w pierwotnym założeniu trasa znajdowała się zbyt blisko majątku, w którym czas spędzają Marta Kaczyńska i jej mąż. Było to zaledwie ok. 500 m od zabudowy. Finalnie będą to 3 km.
“GW” nie udało się skontaktować z przedstawicielem spółki Jana Investment, Piotrem Zielińskim i Martą Kaczyńską.
Dlaczego Kaczyński powołał Pińskiego o nazwanie go gejem w domyśle… a nie pozwał np. innych którzy o tym mówili i pisali jeszcze daleko wstecz lat przed Pińskim.
” Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro to para gejów …”
18 mar 2019” Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro to para gejów …” ( Może ktoś wie skąd ten tekst ? ) Troszkę w filmiku i o Pawle Rabieju Wice Prezydencie Warszawy. . Jerzy Nasierowski