Sejm uchwalił ustawę o podwyżkach dla posłów.

– W 2018 roku prezes Kaczyński mówił:

“że do polityki nie idzie się dla pieniędzy”.

Teraz wraca kwestia podwyżek. To odbiega od wizerunku partii skromnej, bliskiej ludziom – mówi WP prof. Ewa Marciniak o podwyżkach dla posłów i urzędników państwowych.

Bo wasza kasa musi być większa niż nasza, ale to jest nasza kasa to dlaczego ma być mniejsza niż wasza?

Sejm uchwalił ustawę o podwyżkach dla posłów.

 

Niespełna 7 godzin – tyle czasu zajęło posłom uchwalenie ustawy (w 3 czytaniach) o podwyżkach pensji dla parlamentarzystów oraz najważniejszych osób w państwie. Teraz projekt trafi pod obrady Senatu.

Zmianą, którą wprowadza projekt, jest obliczanie wynagrodzeń poszczególnych osób na podstawie wynagrodzenia zasadniczego sędziego Sądu Najwyższego określonego w stawce podstawowej. W myśl ustawy poszczególni urzędnicy zarobią:

mianą, którą wprowadza projekt, jest obliczanie wynagrodzeń poszczególnych osób na podstawie wynagrodzenia zasadniczego sędziego Sądu Najwyższego określonego w stawce podstawowej. W myśl ustawy poszczególni urzędnicy zarobią:

  • prezydent: 25 981 zł brutto

  • pierwsza dama 17 897 zł brutto

  • marszałkowie Sejmu i Senatu: 21 984 zł brutto

  • wicemarszałkowie Sejmu i Senatu: 17 987 zł brutto

  • premier: 21 984 zł brutto

  • ministrowie: 17 987 zł brutto

  • wiceministrowie: 16 988 zł brutto

  • wojewodowie: 14 989 zł brutto

  • posłowie 12 600 zł brutto

Social media:
Monika Janos

Author: Monika Janos

Milutkiego spędzania na stronce Wam mili życzę, i mam nadzieję że moim pisaniem nie jedną wzruszę, rozweselę dusze. „Autoportret pisany Nie jestem już młoda a też i nie stara W kość oczywiście swoje dostałam Stwierdziłam zatem że wolność jest dla mnie miła W toksyczne związki nie wchodziłam Synowi się poświęciłam Moje szczęście jest miłe... bo syn nie jest skurwysynem Zadowolona jestem z mojego życia Pomimo że od niego po dupie porządnie dostałam Cieszę się z mojego splendoru Na starość przekażę go do rozbioru Wspomnienia będę sobie snuła Nie pójdzie na marne moja nad życiem zaduma Daję każdemu tę oto radę - żyj tak Aby na starość wspominać a wstyd opowiadać było Jestem jaka jestem i mam nadzieję że moimi wypowiedziami, przemyśleniami nie robię nikomu krzywdy. Piszę co myślę, mówię co myślę a pisać, pisać każdy może - lepiej lub gorzej i tak powiem Wam szczerze, nie znam się na pisaniu co i jak gdzie znaki interpunkcyjne wstawić. Wiele bym o sobie mogła jeszcze pisać, ale nie będą mą zajebistością Was męczyła ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *