Długopis Andrej Duda zawetował ustawę umożliwiającą zakup #pigułki “dzień po” bez recepty.

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę umożliwiającą zakup pigułki “dzień po” bez recepty.Andrzej Duda GIF - Andrzej Duda Dudowie - Discover & Share GIFs

Decyzję tę skomentował Donald Tusk. Zapowiedział, że pora wdrożyć “plan B”.

 

zimno-w-piachu-bedzie-cieplo-andrzej-duda-animowany-gif- Joemonster.org

 

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację Prawa farmaceutycznego, która umożliwiała osobom po 15. roku życia zakup tabletki “dzień po” bez recepty.

Do decyzji odniósł się premier Donald Tusk. “Prezydent nie skorzystał z okazji, żeby stanąć po stronie kobiet. Wdrażamy plan B” – napisał na portalu X.

Minister zdrowia Izabela Leszczyna wcześniej w rozmowie z TVN24 tłumaczyła, czym jest “plan B” w sprawie tabletki “dzień po”.

– Mamy przygotowane rozporządzenie, które odwołuje się do ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych i do ustawy o zawodzie farmaceuty. Przewidujemy, że w formule opieki farmaceutycznej, po konsultacji, farmaceuta będzie mógł wystawić apteczną receptę i wydać kobiecie taką tabletkę – mówiła. Pigułka ma być w ten sposób dostępna od 1 maja.

Social media:
Monika Janos

Author: Monika Janos

Milutkiego spędzania na stronce Wam mili życzę, i mam nadzieję że moim pisaniem nie jedną wzruszę, rozweselę dusze. „Autoportret pisany Nie jestem już młoda a też i nie stara W kość oczywiście swoje dostałam Stwierdziłam zatem że wolność jest dla mnie miła W toksyczne związki nie wchodziłam Synowi się poświęciłam Moje szczęście jest miłe... bo syn nie jest skurwysynem Zadowolona jestem z mojego życia Pomimo że od niego po dupie porządnie dostałam Cieszę się z mojego splendoru Na starość przekażę go do rozbioru Wspomnienia będę sobie snuła Nie pójdzie na marne moja nad życiem zaduma Daję każdemu tę oto radę - żyj tak Aby na starość wspominać a wstyd opowiadać było Jestem jaka jestem i mam nadzieję że moimi wypowiedziami, przemyśleniami nie robię nikomu krzywdy. Piszę co myślę, mówię co myślę a pisać, pisać każdy może - lepiej lub gorzej i tak powiem Wam szczerze, nie znam się na pisaniu co i jak gdzie znaki interpunkcyjne wstawić. Wiele bym o sobie mogła jeszcze pisać, ale nie będą mą zajebistością Was męczyła ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *