PiS=Konfederacja – Kobieta jest częścią dobytku mężczyzny. Są statusem wyższym od zwierząt

PATRYCJA CEGLIŃSKA-WŁODARCZYK

Wczoraj, 21-09-2023 15:30

Jolanta Kwaśniewska: Za chwilę będziemy inwentarzem obok krów i kur

– Posłuchajcie, co mówi Konfederacja. Włosy na głowie się jeżą. Nie mogę uwierzyć, że o kobiecie mówi się jako o dobytku. Za chwilę będziemy inwentarzem obok krów i kur. I kobiety na nich chcą głosować… – powiedziała Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Patrycją Ceglińską-Włodarczyk.

PiS=Konfederacja – Kobieta jest częścią dobytku mężczyzny. Są statusem wyższym od zwierząt

PiS=Konfederacja

U nich bicie w domu rodziny to normalka. Można bić dzieci, matki, zony. Ciekawe czy kochanki biją czy tylko je ruchają. 

Politycy Konfederacji o prawach kobiet. “Chodzi o to, żeby nie głosowały”

Kobieta to nie partnerka, ale część dobytku mężczyzny – tak w gronie przedstawicieli Konfederacji dyskutuje się o prawach kobiet. Ma to luźne związki z rzeczywistością XXI wieku. Swoje wizje dorzuca Janusz Korwin-Mikke i robi się kłopotliwie, nawet zdaniem prawicowych polityków. Materiał magazynu “Polska i Świat”.

Na sali sami mężczyźni, ale mówią o kobietach. – Dyskusja dzisiaj jest, czy kobiety mogą zabijać swoje dzieci dla kaprysu – mówi Mateusz Curzydło z Fundacji Patriarchat podczas jej konwencji.

Podobną wizję kobiet prezentowali goście. – Dbamy o dobro należących do siebie kobiet, ale nie traktujemy ich jako partnerów, ale jako część dobytku – wskazuje prawicowy publicysta Ronald Lasecki.

Korwin-Mikke o kobietach

Nie zabrakło Janusza Korwin-Mikkego. Zapytany o prawa wyborcze kobiet, odpowiada: “Tu nie chodzi o to, żeby kobiet było mało. Chodzi o to, żeby nie głosowały, a jeżeli my mężczyźni nie chcemy kogoś wybrać, to już jest nasza sprawa”.

– Uważam, że wszyscy powinni mieć prawo głosowania. Niemniej jednak szanuję opinię pana prezesa, bo każdy ma prawo do wolności poglądów – mówi Wioletta Jachowicz-Wróblewska z Konfederacji. – Pan prezes jest bardzo odważny i śmiały w swoich poglądach, ale mamy ten komfort, że nie mamy dyscypliny partyjnej – dodaje.

Tych, którzy startują z jednej listy, dziennikarze pytali, czy też zgadzają się z takimi poglądami. – Oczywiście, że nie, bo są takie, na które mojej zgody nie ma, ale to nie jest jakiś duży problem, bo to nie jest temat kampanii wyborczej – twierdzi Michał Nieznański.

– Co pan chce, żeby kobiety robiły rewolucje? One nie są od tego – mówi podczas konwencji Fundacji Patriarchat Janusz Korwin-Mikke. – Czego my chcemy od nich? Trzeba po prostu nie dawać im decydować – wskazuje w innym momencie dyskusji. – Bo jak kobiety chcą coś osiągnąć, to biorą sobie faceta – dodaje.

Konserwatywna twarz Konfederacji

Dla Konfederacji takie wypowiedzi to może być problem. – Korwin-Mikke jest konsekwentny i dlatego został schowany – uważa politolog dr hab. Szymon Ossowski. – Dzisiejszy sukces Konfederacji to poglądy prorynkowe i mało państwa oraz niskie podatki. Na to idą ludzie, trochę młodych i młodych przedsiębiorców i oni nie interesują się polityką, i nie znają tej konserwatywnej twarzy Konfederacji – podkreśla.

Ale takie wypowiedzi bez problemu można znaleźć z wcześniejszych wystąpień Janusza Korwin-Mikkego. – Każdy, kto idzie z dziewczyną i chce, żeby stała się trochę łatwiejsza, to pije tyle samo, co ona, i wiadomo jakie są skutki – mówił. – Jeżeli kobieta mówi “nie”, to znaczy być może, a jeśli “być może”, to znaczy tak, a jak “tak”, to znaczy, że nie jest damą – stwierdził innym razem.

Polityk Konfederacji wskazywał równie, że “kobieta jest znacznie uciążliwszym pracownikiem, więc oni muszą płacić jej mniej, bo inaczej wolą wziąć mężczyznę”, a także, że “kobiety powinny zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”. Są też takie odpowiedzi na pytania o gwałt, czy ciążę z gwałtu. – Gwałcone, co to znaczy gwałcone? Kobiety zawsze udają, że pewien opór stawiają, i to jest normalne – przekonywał.

Poparcie kobiet dla Konfederacji

– Nie ma takiego pudru, który by był w stanie poglądy Mikkego czy Brauna zapudrować – twierdzi specjalista od marketingu politycznego i wizerunku dr Mirosław Oczkoś.

Bo i sama Konfederacja jest za zakazem aborcji w przypadku gwałtu. – Nie zabilibyśmy chorego dziecka sześć miesięcy po urodzeniu i tak samo powinniśmy traktować dzieci, które jeszcze się nie urodziły – mówił  Michał Wawer podczas “Czas decyzji: debata 2023” w TVN24.

Poparcie kobiet dla Konfederacji nadal dziwi samych zainteresowanych. – 28 procent kobiet do 30. chce głosować na Konfederację. To mnie zdumiało zupełnie – przyznaje Janusz Korwin-Mikke. Zdaniem polityka Konfederacji kobiety te znają jego poglądy, “ale chcą być traktowane jako kobiety i skończył się ten ruch feministek”.

 

Social media:
Monika Janos

Author: Monika Janos

Milutkiego spędzania na stronce Wam mili życzę, i mam nadzieję że moim pisaniem nie jedną wzruszę, rozweselę dusze. „Autoportret pisany Nie jestem już młoda a też i nie stara W kość oczywiście swoje dostałam Stwierdziłam zatem że wolność jest dla mnie miła W toksyczne związki nie wchodziłam Synowi się poświęciłam Moje szczęście jest miłe... bo syn nie jest skurwysynem Zadowolona jestem z mojego życia Pomimo że od niego po dupie porządnie dostałam Cieszę się z mojego splendoru Na starość przekażę go do rozbioru Wspomnienia będę sobie snuła Nie pójdzie na marne moja nad życiem zaduma Daję każdemu tę oto radę - żyj tak Aby na starość wspominać a wstyd opowiadać było Jestem jaka jestem i mam nadzieję że moimi wypowiedziami, przemyśleniami nie robię nikomu krzywdy. Piszę co myślę, mówię co myślę a pisać, pisać każdy może - lepiej lub gorzej i tak powiem Wam szczerze, nie znam się na pisaniu co i jak gdzie znaki interpunkcyjne wstawić. Wiele bym o sobie mogła jeszcze pisać, ale nie będą mą zajebistością Was męczyła ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *