Zaraza Kaczyńskiego? – Klątwa Kaczyńskiego? – Pocałunek śmierci Kaczyńskiego? – Po awanturze pis stracił władzę na śląsku.

Forum - Missfashion.pl, gra o modzie dla dziewczyn!

Pocałunek śmierci Kaczyńskiego?

SokzBuraka - Wyborcy mają swój rozum. :) | Facebook

#kaczyński #ziobro #marciniak

ROZPAD drużyny PiS staje się FAKTEM! prof Marciniak NIE MA ZŁUDZEŃ: Kaczyński w KRYTYCZNYM punkcie

Kolejny przypadek kiedy Kaczyński wyjeżdża a i rozpada się PiS?

SokzBuraka - Te słowa są najlepszym komentarzem. | Facebook

Klątwa Kaczyńskiego?

f1 czy klątwa kolejnym razem zadziała w Monaco?... - Maniek145 - Wykop.pl

BESTY.pl

تويتر \ Tygodnik NIE على تويتر: "https://t.co/RlRTW9uDc7"

Czy Kaczyński roznosi ZARAZĘ niepowodzenia?

Klątwa Kaczyńskiego? – Pocałunek śmierci Kaczyńskiego? Awantura w sejmiku – po awanturze pis stracił władzę na śląsku.

andrzej (@AndrzejZy) / Twitter

Przełomowy sondaż wyborczy. PiS traci władzę w obu wariantach | Wiadomości Radio ZET

PiS straciło Śląsk. “Wstyd” i symboliczne zdjęcie

Wojciech Kałuża MEMY PiS rządzi na Śląsku samodzielnie. Koalicja Obywatelska mówi o korupcji politycznej | Dziennik Zachodni

Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę w samorządzie województwa śląskiego. Z partii Jarosława Kaczyńskiego odszedł marszałek Jakub Chełstowski i troje radnych. Polityczna wolta w śląskim sejmiku odbyła się dokładnie w czwartą rocznicę niesławnego przejścia Wojciecha Kałuży do PiS.

PiS straciło władzę na Śląsku
Obrady sejmiku województwa śląskiego rozpoczęły się w poniedziałek przed południem. Jednak kiedy stało się jasne, co szykuje opozycja, przewodniczący Jan Kawulok z PiS zaczął ogłaszać kolejne przerwy i wskazywać na wątpliwości prawne.
Nocna zmiana" w województwie śląskim. PiS stracił władzę na Śląsku. Koniec Kałuży. Nowy Chełstowski - YouTube
Na mównicy pojawił się m.in. poseł PO Borys Budka, który przypomniał przejście Kałuży do PiS w 2018 roku. Do wydarzeń w Katowicach odniósł się w mediach społecznościowych szef Platformy Donald Tusk. Nie zabrakło też głosu z PiS.

Burzliwe obrady. Nowy klub i utrata władzy przez PiS

Ostatecznie po godz. 18 przewodniczący przyznał rację radnym co do trybu głosowań i ustalono zmiany porządku obrad oraz głosowań – wszystko zgodnie z oczekiwaniami opozycji.

Racjonalna Polska - 帖子 | Facebook

Arkadiusz Chęciński, szef Ruchu Samorządowego i prezydent Sosnowca, tuż przed godz. 18 ogłosił również, że w sejmiku powstał klub radnych stowarzyszenia “Tak! Dla Polski”, a tworzy go właśnie marszałek i trójka radnych, która odeszła z PiS razem z nim.

Racjonalna Polska - Rest in P.i.S ... | Facebook

Już wtedy stało się jasne, że PiS straciło władzę w samorządzie województwa śląskiego. Głosowanie tylko to potwierdziło.

Przegrane głosowanie

W pierwszym głosowaniu – ok. godz. 19: 20 – Stanisław Gmitruk z PSL został wybrany wiceprzewodniczącym sejmiku. To właśnie formalny momentu utraty władzy PiS w Śląskiem.

Arkadiusz Myrcha

PiS utraciło większość w sejmiku, a marszałek głosował z dotychczasową opozycją.

W drugim – najważniejszym – głosowaniu radni zdecydowali o odwołaniu przewodniczącego Kawuloka.

Nowym przewodniczącym został prof. Marek Gzik z KO. To naukowiec, dyrektor Europejskiego Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC) Politechniki Śląskiej, przewodniczący Rady Dyscypliny Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, a także przewodniczący Rady Uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W sejmiku zasiada drugą kadencję.

Marszałek zostaje. Nowi zastępcy już nie z PiS

Chełstowski ma pozostać na stanowisku, a kandydatami na jego zastępców w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim są m.in. Anna Jedynak (wiceprezydent Sosnowca), Krzysztof Klimosz (były szef Stadionu Śląskiego) oraz Łukasz Czopik (były sekretarz województwa – za czasów rządów PO).

Dotychczasowi wicemarszałkowie woj. śląskiego Wojciech Kałuża (radny) i Dariusz Starzycki, a także członkinie zarządu woj. śląskiego Beata Białowąs oraz Izabela Domogała, już podczas sesji opuścili ławy zarządu.

Utrata przez PiS władzy w Śląskiem wywołała szereg komentarzy w mediach społecznościowych. “Jarosław Kaczyński przyjechał na Śląsk i następnego dnia PiS stracił władzę w sejmiku” – stwierdził w tweecie senator KO Krzysztof Brejza.

“Pan Kałuża teraz w Sejmiku Śląskim. Tak się kończy służba Kaczyńskiemu” – napisał inny polityk opozycji Bartłomiej Sienkiewicz, załączając zdjęcie.

Social media:
Monika Janos

Author: Monika Janos

Milutkiego spędzania na stronce Wam mili życzę, i mam nadzieję że moim pisaniem nie jedną wzruszę, rozweselę dusze. „Autoportret pisany Nie jestem już młoda a też i nie stara W kość oczywiście swoje dostałam Stwierdziłam zatem że wolność jest dla mnie miła W toksyczne związki nie wchodziłam Synowi się poświęciłam Moje szczęście jest miłe... bo syn nie jest skurwysynem Zadowolona jestem z mojego życia Pomimo że od niego po dupie porządnie dostałam Cieszę się z mojego splendoru Na starość przekażę go do rozbioru Wspomnienia będę sobie snuła Nie pójdzie na marne moja nad życiem zaduma Daję każdemu tę oto radę - żyj tak Aby na starość wspominać a wstyd opowiadać było Jestem jaka jestem i mam nadzieję że moimi wypowiedziami, przemyśleniami nie robię nikomu krzywdy. Piszę co myślę, mówię co myślę a pisać, pisać każdy może - lepiej lub gorzej i tak powiem Wam szczerze, nie znam się na pisaniu co i jak gdzie znaki interpunkcyjne wstawić. Wiele bym o sobie mogła jeszcze pisać, ale nie będą mą zajebistością Was męczyła ;-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *